Ana Sayfa Hakkımızda Sepetim Müşteri Hizmetleri Yardım İletişim
   
Bayi Girişi
MEDİKAL TIBBİ MEDİKAL ÖZEL HİZMETLER ANNE-BEBEK MEDİKAL KOZMETİKORGANİK ÜRÜNLER ÖZEL ÜRÜNLERHASTANE SARF
 
 
 

Ücretsiz Kargo kapsamında bulunan ürünlerden yapılan 500 TL ve üstü siparişlerde
KARGO BEDAVA !

Fırsatları Kaçırmayın!
KAMPANYALI ÜRÜNLER

Ucuzluktan Yararlanın
İNDİRİMLİ ÜRÜNLER
Keyifli Alışverişler!
ALIŞVERİŞ SEPETİM
 

Ürün Grupları
Yeni Ürünler
Kudret Narı Ekstraktı
Organik Hindistan Cevizi Şekeri 170 gr.
Nexus SMV-112 - Tezgah Üstü Su İyonizeri
Organicum Aktif Saç Maskesi 350 ml
Organicum Boyalı / Yıpranmış Saçlara Organik Hidrosollü Onarıcı Şampuan 350 ml
Nexus Su İyonizeri Yedek Filtre
Nexus U Blue - Tezgah Altı Su İyonizeri
Nexus X Blue Tezgah Üstü Su İyonizeri
Sihirli Jel Isıtıcı - Boyun ve Omuz (215 x 408)
Sihirli Jel Isıtıcı (185 x 380)
Sihirli Jel Isıtıcı (192 x 288)
Sihirli Jel Isıtıcı (130 x 190)
Sihirli Jel Isıtıcı (90 x 130)
Soğuk Jel Yastık
Jel Alın Maskesi - Kumaş
Jel Göz Maskesi
Sıcak Soğuk Jel Kompres BEL (160 x 218)
Sıcak Soğuk Jel Kompres DİZLİK (180 x 218)
Jel Kompres Kumaş - Boyun ve Omuz (180 x 300)
Jel Kompres - Kumaş (254 x 381)
Jel Kompres - Kumaş (180 x 295) Havlulu
Eco Silver Diyabetik Diz Altı Çorabı
DRY PRO Su Geçirmez Ostomi Koruyucusu
DRY PRO Su Geçirmez Protez Koruyucusu

medikal,
medical,
medikalürün,
onlinemedikalalışveriş,
organikürün,
varis,
varisçorabı,
ortopedi,
ortopedikürün,
doğumfotoğrafı,
cpap,
uykuapnesi,
organiksaçbakım,
iyonizer,
tansiyon,
fiziktedavi,
organikbebekürün,
omron,
organicum,
google,
cinselürünler,
doğalsaçboyası,
suiyonizerleri,
besintakviyesi,
göğüsçatlakkremi,
oksijenkonsantratörü,
bipap
cpap
,
elektrikstimülatörleri,
sıcaksoğukjelkompres,
tekerleklisandalye,
dikduruşkorsesi,
alkalisu,
geciktirici,
orthocare,
bağışıklıkgüçlendirici,
uykuapnetedavi,
medisepet,
cinselperformans,
nebulizatör,
karınçatlakkremi,
dezenfeksiyon,
bitkiselciltbakım,
organikkozmetik,
organiksaçbakım
pedometre
pulseoksimetre
havatemizleme
prezervatif

Bizden Haberler

10.8.2010 15:51:00
Saf Gümüşle Gelen Sağlık Medisepet'te


   Medisepet yine çok orjinal, kaliteli bir markayı sizlerle buluşturuyor.      NATURA SİLVER PAMUKLU KUMAŞLARLA DERİN TAZE NEFES AL VE KURU HİSSET

Natura Silver kumaşları gümüş elyaf X-STATIC® in doğal yararları ile 100 % pamuğun ekolojik faydalarını birleştiren Hermann Bühler yapımı SwissCotton ® iplikleri ile üretilmiştir. Böylece en az sentetik iplikler ile üretilen kumaşlar kadar nemi hızla buharlaştırıp çabuk kuruyan ve aynı zamanda içeriğindeki Supima kalite pamuktan gelen yumuşak ve maksimum giyim rahatlığı özelliklerine de sahiptir.
Bu nedenle spor giyim , iç giyim, çorap, hamile iç çamaşırı ve medikal ürünlerde kullanılmaktadır.

Ürünleri incelemek için lütfen tıklayınız..
SAF GÜMÜŞ ÖZELLİKLERİ


ANTİ MİKROBİK : Gümüşün ortaya çıkardığı elektronlar, hücre zarını yırtarak kumaş üzerindeki mikro organizmaların DNA ve RNA’sına yapışır ve onların kendilerini tekrarlayarak çoğaltmaları özelliğini yok eder. Böylece mikrobik aktiviteyi etkisiz hale getirir. Kimyasal olmayan bir süreçtir.
X-Static gümüş elyaf sistemi zararlı bakterileri ortadan kaldıran FDA,EPA ve RRP den onay almış tek güvenli anti mikrobik üründür. Bir saat içerisinde MRSA ve VMRSA dahil bütün bakterileri ( 99.9%) öldürür. 400 den fazla bakteri çeşidine karşı etkilidir. Sıcak ve nemli ortamlarda daha etkilidir. X-STATIC® 10 yılı aşkın süredir dünyada belli başlı kuruluşlar tarafından test edilmiş ve tıp , askeri ve yüksek teknoloji sanayilerinde kullanılması uygun bulunmuştur . X-STATIC® FDA onaylı ürünlerin imalatında kullanıldığı gibi anti mikrobik EPA sertifikası ile onaylanmıştır.ANTİ KOKU : Kokuyu nötralize eder. Gümüş iplik, koku yapan bakterilerin üremesini ve büyümesini önler.
Gümüş iyonları vücudumuzdan çıkan ter (amonyak), yapısı bozulmuş proteinler ile bakterinin birleşiminden meydana gelen koku moleküllerini bakterilerin çoğalmasını engellediği için azaltır.  

 

 

TERMO DİNAMİK: X-STATIC® ısıyı yansıtma ve iletmesinden kaynaklanan termodinamik özelliği ile vücudu yazın serin kışın sıcak tutar.YANSITMA: Gümüşün dünyadaki tüm elementlerden üst seviyede kızıl ötesi ışınları yansıtma özelliği va
rdır ve vücüdumuzdan cıkan ısı enerjisinin % 95 ini kaynagına geri yansıtması ile termal enerjiyi depolar dağıtır Böylece soguk havada sıcak tutar.

İLETKENLİK: Gümüş dünyadaki en iyi ısı iletken maddedir ve bu özelliği ile ürünün üzerinden ısıyı dış ortama dağıtır, böylece hava sıcakken serinletir. 

ANTİ STATİK : Saf Gümüş ile kaplı X-STATIC® elektiriği etkili iletme özelliğine sahip olması nedeniyle vücudumuza yorgunluk hissi veren statik elektrik yükünü dağıtarak kullanıcının rahat etmesini sağlar.     

TEDAVİ EDİCİ : Elektrik akımının geçtiği ortamda manyetik alan oluşur . Pek çok başarılı sağlık kurumunun araştırmaları manyetik ürünlerin kan dolaşımını artırıcı ve ödemi azaltıcı etkisi olduğunu kanıtlamıştır     

ELEKTRO DİNAMİK :
 Gümüş cep telefonlarının ve diğer kablosuz aletlerin neden olduğu elektromanyetik radyasyona karşı koruma sağlar 

KALICI : Özellikler kumaşın ömrü kadar devam eder. 250 kez endüstriyel yıkama ile test edilmiştir.     

X-STATIC® saf gümüşten yapılmış olup , herhangi bir kimyasal ve zararlı madde içermez ve tamamen doğaldır ve alerjik değildir .
SIK SORULAN SORULAR

1) Gümüşlü ürünlerin diğer tekstil ürünlerinden ne farkı vardır ?

ÇORAP : Günlük ve medikal faydaları kullanıcıya göre değişmektedir. Günlük kullanımda ilk gözlenen farklılık gümüşlü çorabın ayak kokularını engellemesidir.Bundan başka termodinamik özelliği ile gümüşlü çorabın diğer çoraplara göre kışın soğuk günlerinde ayağınızı sıcak tuttuğunu hissedeceksiniz. Aynı şekilde gümüşlü çorap ayağınızı yazın serin tutacaktır. Ayrıca gümüş metali bedeninizde oluşan statik elektriği yalıtarak gün sonunda üzerinizde oluşan yorgunluk hissini azaltacaktır. Medikal kullanımda ise anti bakteriyel özelliği ile ayakta oluşan ve oluşmuş mantarları düzenli kullanıldığında yok eder. Diyabetik hastaların ayaklarındaki yaraların kapanmasında etkili olur. Ayakta oluşan ödemleri indirir. Bu özellik yine diyabetik hastalar, kalp hastaları vb hastalıkların yanı sıra seyahat esnasında ve hamilelik dönemince oluşan ödemlerin giderilmesi için oldukça faydalıdır. Ayağı çok terleyen kimseler, çorabı kullanmaya başladıktan itibaren ayaklardaki kuruluğu tecrübe edeceklerdir.

ÇAMAŞIR VE DIŞ GİYİM : Bu uygulamalarda kullanıcı için ürünlerin bakterileri ve kokuyu giderici özelliği ön plana çıkmaktadır. Yazın sıcak günlerinde istenmeyen kokulardan uzak olabilmek için ürünlerimizi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca ürünlerimizin gümüşlü ipliğin komple kullanıldığı tiplerinde sıcaklık ayarı özelliği vardır. Bu özellik terlemeye azaltır ve termodinamik özelliği sayesinde yazın serin, kışın sıcak hissetmenizi temin eder. Medikal anlamda vücuttaki mantarları yok etme özelliği test edilmektedir. Ameliyat, yanık vs gibi enfeksiyona müsait yaraların bulunduğu durumlarda özellikle tavsiye edilmektedir. Ağır yanıklar için kişiye özel üretilen pijamalarımız bulunmaktadır. Talepleriniz için bizimle temasa geçiniz.

2) İçinde gümüş olan her üründe antibakteriyel, antiodor, antistatik, termodinamik, vs özellikleri varmıdır ?

Hayır yoktur. Bu özellikleri sağlamak için gümüş ipliğin ürün içinde belli oranlarda kullanılması gereklidir. Ayrıca özellikleri sağlandığını gösteren laboratuar testleri yapılmalıdır. Firmamız X-Static lisansörüdür. Tüm ürünlerimiz Noble Fibre USA tarafından onaylanmış ve X-Static logosunu kullanmak üzere sertifikalanmıştır. En iyi referans kullanıcıların ürünlerimizi ilk kullandıklarında hemen farkı anlamalarıdır. Maliyeti düşürmek amacıyla içinde çok az gümüş iplik kullanılmış ürünler piyasada mevcuttur. Bu ürünlerde gümüşün varlığı metal detektörü ile tespit edilese bile maalesef antibakteriyel özellikleri yoktur. Dolayısıyla diğer özelliklerinde mevcudiyetinden bahsedilemez. Zaten kullanıcı aldığı çorabın normal çoraplardan bir farkı olmadığını ilk giyişinde anlayacaktır.

3) Gümüşün sağlığa zararı varmıdır ?
Gümüşün sağlığa hiçbir zararı yoktır. Eski zamanlardan beri yaraları tedavi amaçlı medikal kullanımı mevcuttur. Evlerimizde gümüş çatal, kaşık, bıçak vs kullanımı ile de günlük yaşamımızda oldukça yer verdiğimiz bir metal çeşididir.

4) Gümüş ağır metal midir ?

Gümüşün insan sağlığına zehirli hiçbir etkisi olmamasından dolayı kesiklikle ağır metal değildir.

5) Gümüş alerjik midir ?

X-Static gümüşlü ürünlere karşı herhangi bir alerji vakası X-Static ipliğin üreticisi Noble Biomaterials tarafından kaydedilmemiştir.

6) Natura Silver ürünleri nano teknoloji ürünümüdür ?
Hayır değildir. Nano teknolojide çeşitli iyon uygulamaları ile kimyasal olarak ürüne fonksiyonel özellikler verilmesi anlamını taşır. Özellikle tekstil uygulamalarında bu fonksiyonlar yıkama ile kaybolduğundan yeterince etkili değildir. Ayrıca kullanılan iyonların yıkamadan sonra atık sular vasıtası ile denizlere ve göllere ulaşması sebebiyle çevreyi kirletici etkisi söz konusudur. Natura Silver ürünlerinde X-Static markalı gümüş iplik kullanılmaktadır. İyonlarının değil metalin kendisinin varlığı kullanım sırasında kullanan kişi tarafından hissedilmekte ayrıca metal detektörü ile de tespit edilebilmektedir.

7) Natura Silver ürünleri giydiğim durumlarda metal detektöründen (Havaalanı vs) geçebilirmiyim ?

Rahatlıkla geçebilirsiniz. Havaalanlarındaki metal dedektörleri belli ağırlık ve hacimdeki metalleri algılamak üzere ayarlanmıştır. Sizin üzerinizdeki gümüş metalini tespit edebilmek için dedektörün 2 uçlu bir devre ile ürüne temas etmesi gereklidir.

8) Gümüşlü ürünler neden anti bakteriyeldir ?
Gümüş metali bulunduğu ortamda gümüş iyonları kaynağı oluşturur. Gümüş iyonları üzerlerindeki pozitif elektrik yükü ile bakterilerin zarlarını yırtarlar. Bakteriler zarları bölünerek çoğaldıkları için zarları yırtıldığında çoğalmaları engellenmiş olur.

9) Gümüşlü ürünler istenmeyen kokuları nasıl engeller ?

Koku, vücudumuzdan çıkan amonyak (ter sıvısı) + doğallığı bozulmuş proteinler (deri artıkları) + bakterilerin birleşmesinden oluşan büyük bir moleküldür. Bu oluşumun tetikleyicisi bakterilerin çoğalmasıdır. Gümüşlü ürünler antibakteriyel özelliğe sahip olmaları sebebiyle bakterilerin çoğalmasının engellerler ve dolayısı ile istenmeyen kokuları giderme özellikleri mevcuttur.

10) Gümüşlü çoraplar ayaktaki ödemleri giderir mi ?
Gümüş ipliğin filament tipinin kullanıldığı ürünlerde gümüş metalinin ten ile temas ettiği kısım boyunca eletriksel şebeke, dolayısıyla elektromanyetik bir alan oluşturması söz konusudur. Bu etki ile temasta bulunan bölgedeki kanının akış hızı artmakta ve bölgedeki ödemlerin inmesi sağlanmaktadır.

11) Gümüşlü ürünler mantarları giderir mi ?
Özellikle çorap olarak kullanıldığında, gümüş içerikli çorap mantar oluşumunu engeller. Önceden oluşmuş mantarları ise düzenli kullanım ile giderir. Çamaşır olarak kullanıldığında vücuttaki mantarları gidermesi özelliği test edilmektedir. Bu uygulama için komple gümüşlü ipliğin kullanıldığı tipleri tercih etmenizi öneririz.

12) Gümüşün ısı ayarı özelliğinin ürüne kattığı faydalar nelerdir?
Gümüşün termodinamik özelliği vardır. Gümüş, vücuda temas eden bölüm ile arasında termodinamik bir bölge oluşturur. Kışın soğuk havalarda, vücudumuzdan yayılan ısı enerjisini vücuda geri yansıtarak, ısı kaybını engeller, böylece kışın sıcak hissetmemizi sağlar. Aynı şekilde yazın, bu kez dışarıdan gelen sıcaklığı geri yansıtarak vücudumuzu serin tutar.

13) Gümüş ürünler terlemeyi nasıl azaltır ?

12. soruda bahsedilen termodinamik özelliğinin yanı sıra gümüşün ısı ayarlama özelliği vardır. Vücudumuzda ter bezleri farklı bölgelerde doğal olarak veya bir hastalık sonucu farklı oranlarda çalışmaktadır. Oysa vücudumuz belli bir ısı dengesine ulaştığında rahat etmektedir. Bu ısı dengesine ulaşabilmek için bazı bölgelerdeki ter bezleri diğerlerine göre daha fazla çalışarak ısı dengesini sağlamak zorunda kalmaktadır. Buda o bölgede ıslaklığa yol açmaktadır. Gümüşlü ürünler, ortama yaydıkları gümüş iyonları sayesinde sıcaklığı az olan bölgelere taşır ve ısı ayarı sağlarlar. Böylece bazı bölgelerdeki ter bezleri diğerlerine göre daha fazla çalışmayıp ıslaklık oluşturmaz.

14) Tüm bu özellikler yıkama ile gider mi ?

Hayır gitmez. Ürünlerimizde gümüşün iyonu değil kendisi kullanıldığı için tüm bu etkiler ürünün ömrü boyunca geçerlidir.

15) Gümüşlü ürünümün yapısına zarar verem bir madde mevcut mudur ?
Klor ile temas ettiğinde gümüş kimyasal bir reaksiyona girmekte ve bulunduğu yüzeyden ayrılarak bir çökelti oluşturmaktadır. Bu sebeple ürününüz özelliklerini kaybedebilir. Ancak evlerimizde kullanılan deterjan ve yumuşatıcılarda klor bulunmamaktadır. Eski tip Hypo’lar bu tip bir zarara yol açabilir ancak bu marka piyasada halen mevcut değildir. Musluk sularında mevcut Klor ise gümüş ile reaksiyona girecek özellikte değildir.

16) Gümüşlü çorabın seyahat çorabı olarak faydaları nelerdir ?
10. soruda açıklandığı şekilde gümüşlü çorap, ayakta oluşan ödemleri gidermektedir. Bu özellik uzun süren uçak, otobüs, vs gibi seyahatlerde önemli olmaktadır. Ayrıca gümüşlü çorap antistatik özelliği ile hava değişiminden dolayı oluşan durgun eletrik yoğunluğunu gümüş iyonları vasıtası ile dağıtarak vücudumuzdaki yorgunluk hissini de azaltır.

17) Gümüşlü ürünlerin hamileler için faydaları nelerdir ?
Çorap kullanımında 10. soruda açıklandığı şekilde ayaklarda oluşan ödemleri giderir. Hamileler için üretilmiş özel çamaşırımız ise bebeğinizi cep telefonları ve tüm elektrikli ev aletlerinin yol açtığı elektromanyetik dalgalardan koruyacaktır. Bu korumanın testi gümüşlü kumaşın cep telefonu etrafına sarıldığı durumda telefonun şebeke kapsamından çıkmasıdır. Ancak çamaşır kullanımında bebeği gümüşlü kumaş ile tamamen sarmak mümkün olmadığı için ürünümüz elektromanyetik dalgaları kalkan oluşturduğu bölgelerde geri yansıtabilmektedir. Sonuç olarak tam bir koruma olmasa da etkili bir koruma sağlamaktadır. Ürünümüze koruma yüzdesini tespit için Faraday testi yapılmaktadır.Diğer Haber Başlıkları

 Tempur Ürünleri Satışta..
 Dünyanın en sağlıklı şeker alternatifi: Agave Şurubu
 ECOVER Ekolojik Temizlik Ürünleri Satışta..
 Suyunuzu şifaya dönüştüren teknoloji ! MEDİSEPET'te
 ORGANICUM Organik Saç Bakım Ürünleri - MEDİSEPET'te
 SİTEMİZDE HENÜZ BULUNMAYAN ÜRÜNLER İÇİN LÜTFEN FİYAT TEKLİFİ İSTEYİNİZ..

Bizden Haberler
Tüm Haberler
En Çok Satan Ürünler
DRY PRO Su Geçirmez Alçı ve Yara Koruyucu KOL
DRY PRO Su Geçirmez Alçı ve Bandaj Koruyucusu BACAK
İnversiyon Aleti
Sprite Klor Önleyici Duş Filtresi
Organicare Organic Baby Shampoo - Organik Bebek Şampuanı
Eco Silver Gümüş Dokuma Diyabet Çorabı (3. Seviye)
Organik Hindistan Cevizi Yağı
ECOVER BULAŞIK MAKİNESİ TABLETI 500 gr.
ECOVER CAMAŞIR YUMUŞATICI GÜNESLI GÜNLER 750 ml.
Erdem Silverstatic Gümüş Dokuma Erkek Boxer
Erdem Silverstatic Gümüş Dokuma Erkek Düz Çorap
DRY PRO Su Geçirmez Protez Koruyucusu
Organik Agave Şurubu 5.6 kg.
Gehwol Correction Ring - Parmak Koruyucu Halka
Gehwol Bunion Cushion G - Bunyon Yastığı
ECOVER ÇAMAŞIR YIKAMA SIVISI 1,5 lt.
Erdem Silverstatic Gümüş Dokuma Erkek Atlet
Erdem Silverstatic Gümüş Dokuma Erkek Kısa Kol V Yaka
Trambolin Med Plus
Sprite Klor Önleyici Duş Filtresi Yedek Kartuş
Antioksidan Duş Başlığı CVP 300
ECOVER COK AMAÇLI TEMİZLİK SIVISI 1 lt.
ECOVER BANYO TEMIZLEYICI 500 ml.
ECOVER TUVALET TEMİZLEYİCİ OKYANUS FERAHLIĞI 750 ml.
Döviz Kurları
1 USD : 3,7051 TL
1 EUR : 4,3524 TL

medisepet.com - Bir SBS Dış Ticaret kuruluşudur.

e ticaret
Ana Sayfa Hakkımızda Yeni Üyelik Alışveriş Sepetim Müşteri Hizmetleri Yardım İletişim
SBS Dış Ticaret - Fenerbahçe Mh. Yoğurtçubaşı Sk. Dilay Ap. No:7 / 1 Fenerbahçe - İSTANBUL Tel: 0 216 385 62 02 Fax: 0 216 385 62 35